والیبال قهرمانی آسیا؛ ایران ۳ - چین‌تایپه صفر
صعود ایران به نیمه‌نهایی والیبال قهرمانی آسیا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۳
 
صعود ایران به نیمه‌نهایی والیبال قهرمانی آسیا
 
 
تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل چین‌تایپه به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا رسید و حریف کره جنوبی شد.
به گزارش ستاره‌ها و به نقل از خبرورزشی، تیم ملی ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی آسیا که در تهران در حال برگزاری است در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به مصاف چین تایپه رفت و با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید. 
بازیکنان شروع کننده ایران در این بازی، سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بودند. 
بازیکنان ایران در ابتدا، حریف خود را دستکم گرفته بودند و ۷ بر ۵ عقب افتادند. همین موضوع تلنگری برای آنها شد و  وقت استراحت فنی اول در امتیاز ۸ بر ۷ برای ایران به دست آمد. بازیکنان تایپه با جاگیری خوب و دفاع داخل میدان تلاش می‌کردند تا اختلاف امتیازات زیاد نشود. نتیجه ۱۶ بر ۱۴ برای ایران، زمان وقت استراحت فنی دوم بود. دفاع روی تور خوب،‌ یکی از دلایل پیروزی ۲۵ بر ۱۹ ایران در ست نخست بود. 
تیم تایپه در ست دوم مقاومت بیشتری کرد و با حملات موثرتر،‌ توانست شاگردان کولاکوویچ را به دردسر بیندازد. ایران در این ست هم ۲۷ بر ۲۵ برنده شد. 
ست سوم با برتری تایپه و عدم هماهنگی در بین دریافت کنندگان ایران شروع شد. بازیکنان تایپه تا زمان وقت استراحت فنی دوم از ایران پیش بودند که دلیل عمده آن افت انگیزه ملی پوشان ایران و البته دفع و توپگیری حریف به نظر می‌رسید. تیم ایران در این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به برتری رسید.
حدود ۷۰۰ نفر از این بازی در  سالن آزادی دیدن کردند. داورانی از کویت و اندونزی، قضاوت این بازی را بر عهده داشتند.  
تیم ملی ایران، فردا در مرحله نیمه نهایی به مصاف کره جنوبی خواهد رفت تا تکلیف یکی از فینالیست‌ها مشخص شود. در دیگر بازی نیمه نهایی، استرالیا با ژاپن دیدار می‌کند. 
 
 
19
کد مطلب: 167345