قوچان‌نژاد: کولاکوویچ زرنگ نیست/ از آنچه می‌ترسیدیم، سرمان آمد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۴
 
 
جبار قوچان‌نژاد
 
کارشناس والیبال ایران گفت: کولاکوویچ مربی جسوری نیست؛ او در تعویض‌ها، درخواست وقت استراحت و سایر موارد که مربوط به مربی می‌شود زرنگ نیست.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال ایران با قبول دو شکست مقابل تیم‌های لهستان و برزیل در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های لیگ ملت‌های 2019 به کار خود در این دوره از پیکارها خاتمه داد. شاگردان کولاکوویچ در جایگاه پنجم ایستادند.
* از آنچه می‌ترسیدیم سرمان آمد
جبار قوچان‌نژاد درمورد نتایج تیم ملی والیبال ایران در مرحله نهایی لیگ ملت‌های 2019 و شکست مقابل تیم های لهستان و برزیل اظهار داشت: از آنچه که می‌ترسیدیم سرمان آمد. از اول راه صرفا به دنبال کسب نتیجه بودیم، اما سایر تیم‌ها به فکر پیکارهای انتخابی المپیک و مسابقات مهمتر بودند و به همین دلیل به بازیکنان جوان‌تر خود میدان دادند. فدراسیونی مانند فدراسیون روسیه به بازیکنان خود اعلام کرد که در رقابت‌های لیگ ملت‌ها فقط به دنبال بازی خوب باشند و نتیجه چندان برایشان اهمیتی نداشته باشد.
* کولاکوویچ می‌خواست تاریخ‌سازی کند
وی ادامه داد: ایگور کولاکوویچ می‌خواست بعد از فشارهایی که سال گذشته روی خود حس می‌کرد تاریخ‌سازی کند و از هر فرصتی برای بردن استفاده می‌کرد. متاسفانه در این مسیر از بازیکنان جوان استفاده نشد و به همین دلیل بازیکنان باتجربه دچار خستگی و مصدومیت شدند. فکر می‌کنم این اتفاقات کارمان را برای رقابت‌های انتخابی المپیک بسیار سخت کند.

* کولاکوویچ مربی جسوری نیست
کارشناس والیبال ایران با بیان اینکه قصد تخریب ملی‌پوشان و عملکرد تیم ملی را ندارم عنوان کرد: به نظر من بازیکنان از جان و دل تلاش کردند و نباید عملکرد تیم ملی را زیر سوال برد، اما متاسفانه دقیقاً زمانی که باید نتیجه می‌گرفتیم این اتفاق نیفتاد. به نظر من کولاکوویچ مربی جسوری نیست؛ او در تعویض‌ها، درخواست وقت استراحت و سایر موارد که مربوط به مربی می‌شود زرنگ نیست و نمی‌تواند جریان بازی را به سود تیم خود تغییر دهد.
* اسیر اسم‌ها نشدیم
قوچان‌نژاد ادامه داد: برزیل یکی از قدرت‌های والیبال دنیا است و سابقه زیادی در تورنمنت‌های مختلف دارد. بازی ما با برزیل همیشه جزو بهترین‌ها بوده و به نوعی می‌توان گفت بازی ما به برزیل می‌خورد. ملی‌پوشان ایران در بازی مقابل برزیل اسیر اسم‌ها نمی‌شوند. ملی‌پوشان بسیار زحمت کشیدند، اما متاسفانه سایرین نتوانستند کمک کنند تا این بازی به سود ایران تمام شود.
* فراتر از داوری هم دنبال نتیجه بودند
وی در خصوص نقش فدراسیون در برنامه‌ریزی برای تیم ملی و نتایجی که کسب شد، گفت: داوری از دوستان من است و با توجه به اینکه قرار بود زمانی من به عنوان دبیر فدراسیون فعالیت کنم، اما این موضوع محقق نشد اگر حالا حرفی بزنم ممکن است متهم و مغرض شناخته شوم، اما چیزی که مسلم است اینکه کشور ما کشوری نتیجه گراست. فکر می‌کنم فراتر از داوری هم دنبال نتیجه بودند.
* ایگور تیم ملی را فدای خواسته‌های شخصی‌اش کرد
قوچان‌نژاد ادامه داد: احساس کردیم بهترین شرایط برای کسب بهترین نتیجه فراهم است، اما این اتفاق نیفتاد. کولاکوویچ فقط به خودش فکر کرد و اگر کمی درایت داشت می‌توانست به نیمه‌نهایی صعود کند. به عقیده من کولاکوویچ تیم ملی را فدای خواسته‌های شخصی خود کرد.
 
* مگر کولاکوویچ متخصص تغییر نسل نبود؟
کارشناس والیبال ایران اظهار داشت: بدون شک تمام مربیان در مسابقات مختلف به دنبال کسب برد هستند، اما باید شرایط را هم به خوبی بررسی کرد. مگر کولاکوویچ نمی‌گفت تخصص خاصی در تغییر نسل دارد و این کار را در صربستان انجام داده است؟ چرا حالا این اتفاق در تیم‌ ملی ایران نیفتاد؟ شاید او می‌خواهد تغییر نسل را در مسابقات انتخابی المپیک انجام دهد. تیم‌هایی همچون لهستان و روسیه به خوبی از فضای لیگ‌ ملت‌ها استفاده کردند و تیم‌شان را تغییر دادند. باید تاکید کنم که ملی‌پوشان ایران خیلی زحمت کشیدند و از جان و دل مایه گذاشتند تا این نتایج رقم بخورد. هیچ انتقادی به بازیکنان نیست، اما به نظر من کادرفنی می‌توانست بیشتر به ملی‌پوشان در این مسیر کمک کند.
14
کد مطلب: 162980