رئیس شورای نظارت پاسخ داد؛
ماجرای توقف اجرای «عاشقانه‌های خیابان» چیست؛ توقیف یا اصلاحیه؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۰
 
نمایش «عاشقانه های خیابان»
 
نمایش «عاشقانه های خیابان»
 
وحید فخر موسوی رییس شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی درباره متوقف شدن اجرای نمایش «عاشقانه های خیابان» توضیحاتی ارایه داد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر؛ سیدوحید فخر موسوی رییس اداره ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی در پی متوقف شدن اجرای نمایش «عاشقانه‌های خیابان» به کارگردانی شهرام گیل آبادی درباره دلایل این تصمیم گفت: در اجرای این اثر نمایشی مواردی مشاهده شده بود که در بازبینی‌های قبل از اجرا وجود نداشت و از همین رو نامه‌ای به تماشاخانه ایرانشهر ارسال شد مبنی بر اینکه با این اوصاف نمایش اجازه اجرا ندارد.
موسوی تأکید کرد: بعد از رفع موارد موردنظر و اصلاح و بازبینی مجدد نمایش می‌تواند مجدداً به صحنه برود اما تا امروز هنوز درخواستی از طرف تماشاخانه ایرانشهر مبنی بر پذیرش این موارد به ما ارسال نشده است.
وی ادامه داد: از آنجا که درخواست مجوز اجرا برای نمایش‌های متقاضی از طرف سالن‌ها و تماشاخانه به ما داده می‌شود، ما نیز تایید نهایی برای اجرای یک اثر نمایشی و یا موارد دیگر را به سالن‌ها ارسال می‌کنیم و در مورد این نمایش نیز با تماشاخانه ایرانشهر مکاتبه داشته‌ایم و تا این لحظه نیز هنوز جوابی از طرف آقای رجبی معمار رئیس تماشاخانه ایرانشهر دریافت نکرده‌ایم.
رییس اداره ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: اینکه عنوان می‌کنند توقیف این نمایش بدون اطلاع گروه انجام شده است، صحت ندارد چون نامه‌نگاری‌ها طبق روال با تماشاخانه انجام شده و طبیعتاً از طریق آنها به گروه اعلام می‌شود. همانطور که توضیح دادم شورای ارزشیابی و نظارت نامه‌نگاری‌ها را انجام می‌دهد و از طرف مسئولان سالن اجرا پیگیر قضایا خواهد بود، نه از طرف گروه نمایشی.
14
کد مطلب: 162855