نوربخش گفت:
موفقیت در کشتی نیاز به ابزار و امکانات دارد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۵
 
 
کشتی فرنگی
 
مربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران معتقد است کسب افتخار در میادین بزرگ جهانی و المپیک، نیازمند ابزار و امکاناتی است که متاسفانه همچنان در حد مطلوب مهیا نشده است.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر؛ ناصر نوربخش در آستانه آغاز مرحله جدید اردوی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: اردوی جدید فرنگی‌کاران از فردا یکشنبه با حضور ۳۰ کشتی گیر در خانه کشتی تهران آغاز می‌شود که این مرحله از تمرینات ۱۰ روز بطول می‌انجامد. طبق نظر کادر فنی و با توجه به زمان باقیمانده تا رقابتهای جهانی، تمرینات سنگین و پرفشاری برای اردونشینان در این مرحله تمرینات در نظر گرفته شده که در این مدت با حجم و فشار بالا برگزار خواهد شد.
وی به اعزام فرنگی‌کاران منتخب به تورنمنت لهستان اشاره کرد و گفت: ما بزودی پس از برگزاری اردوهای آماده سازی، تیمی منتخب از فرنگی کاران اردونشین را به تورنمنت بین المللی جام پیتلاسینسکی لهستان اعزام می‌کنیم که با توجه به برنامه‌های کادر فنی، قرار است در هر وزن دو نفر در این تورنمنت به میدان بروند.
نوربخش در واکنش به عدم برگزاری رقابتهای انتخابی برای شناسایی ترکیب تیم ملی اعزامی به رقابتهای جهانی گفت: با توجه به برگزاری اردوهای مختلف و حضور فرنگی‌کاران مورد نظر کادر فنی در میادین مختلف رسمی داخلی و خارجی و تورنمنت‌های بین المللی، دلیلی برای برگزاری انتخابی نیست. کادر فنی به خوبی از پتانسیل و سطح توان فرنگی کاران اردونشین مطلع است و ما در نهایت می‌توانیم در زمان مناسب، نفرات ملی پوش اعزامی به رقابتهای جهانی را مشخص و معرفی کنیم.
مربی تیم ملی کشتی فرنگی افزود: به هر حال کار بسیاری سختی را در رقابتهای جهانی و گزینشی المپیک پیش رو داریم، چراکه ما دیگر آن تیم توانمند قدیمی را در اختیار نداریم که بتواند در میادین جهانی و المپیک به مدال‌های متعدد و رنگارنگ دست یابد. ما هم‌اکنون نسل جوان و جدیدی را در اختیار داریم که باید به خوبی آماده و آبدیده شوند و همین مساله کار ما را در رقابتهای جهانی سخت خواهد کرد. پتانسیل کنونی کشتی فرنگی ایران رفته رفته در حال رشد و پیشرفت است و ما اگر در رقابتهای جهانی پیش رو بتوانیم به حداکثر سهمیه‌های المپیک هم دست یابیم، می‌توانیم ادعا کنیم نتایج خوبی کسب کرده ایم.
وی در پایان به وضعیت کنونی کشتی ایران و مسائل مختلف در خصوص انتخابات فدراسیون هم اشاره کرد و گفت: ما بیش از هر چیز به ثبات و آرامش نیاز داریم که فعلاً باید منتظر انتخابات فدراسیون و معرفی رئیس جدید باشیم. کشتی فرنگی نیاز به ابزار و امکانات مطلوبی برای پیشرفت دارد که متأسفانه این امکانات چه در زمان ریاست رسول خادم و چه در دوره سرپرستی حمید بنی تمیم و بهروز نعمتی هم به طور کامل و مطلوب مهیا نشد. در نتیجه امیدواریم این امکانات با حضور رئیس جدید فدراسیون برای ما فراهم شود تا بتوانیم به خوبی برای میادین مهم پیش رو آماده شویم.
اسامی اردونشینان تیم ملی فرنگی به شرح زیر است:
۵۵ کیلوگرم: رضا خدری (البرز) پویا ناصرپور (خوزستان) علیرضا اسدی (اصفهان)
۶۰ کیلوگرم: مهرداد مردانی (خوزستان) شیرزاد بهشتی طلا (تهران) علیرضا نجاتی (قم) مهدی محسن نژاد (خوزستان)
۶۳ کیلوگرم: محمد نوربخش (تهران) میثم دلخانی (فارس)
۶۷ کیلوگرم: حامد تاب (خوزستان) محمدجواد رضایی (قم) محمد الیاسی (خوزستان)
۷۲ کیلوگرم: امین کاویانی نژاد (خوزستان) محمدرضا گرایی (فارس) علی ارسلان (مازندران)
۷۷ کیلوگرم: محمدعلی گرایی (فارس) پژمان پشتام (تهران) پیام بویری (خوزستان)
۸۲ کیلوگرم: عباس مهدی زاده (اصفهان)
۸۷ کیلوگرم: حسین نوری (البرز) محمدهادی ساروی (مازندران) مهدی فلاح (تهران) رامین طاهری (خوزستان)
۹۷ کیلوگرم: مهدی علیاری (تهران) محمد یگانه (لرستان) علی اکبر حیدری (قم)
۱۳۰ کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی (خوزستان) شهاب قوره جیلی (تهران) پارسا نظری (فارس) امین میرزازاده (خوزستان)
رقابت‌های جهانی کشتی و گزینشی المپیک روزهای ۲۳ تا ۳۱ شهریورماه در شهر نورسلطان کشور قزاقستان برگزار می‌شود و ۱۰۸ کشتی‌گیر (آزاد، فرنگی و زنان) در ۶ وزن المپیکی، سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را بدست می‌آورند.
14
کد مطلب: 162385