«ماه من» با همکاری کمیته امداد رکورد پویش «افطاری ساده» را زد/ عبور کمک‌ها از 5 میلیارد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۹
 
برنامه  «ماه من»
 
برنامه «ماه من»
 
تهیه ‌کننده برنامه سحرگاهی «ماه من» گفت: خوشبختانه با اعتماد مردم به کمیته امداد توانستیم در برنامه سحرگاهی «ماه من» رکورد پویش افطاری ساده را بزنیم و در این زمینه 5 میلیارد تومان کمک مردمی جمع‌آوری شد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری فارس؛ «محمدرضا رضاییان» درباره پویش همگانی افطاری ساده که برنامه «ماه من» به آن می‌پردازد، گفت:  این پویش همگانی از سال‌ها پیش به توصیه رهبر معظم انقلاب راه افتاده است و ما امسال قبل از شروع برنامه با دوستان همفکری داشتیم و در نتیجه به برگزاری این پویش در برنامه رسیدیم.
وی ادامه داد: همان‌طور که می‌دانید سحر موقعیت متفاوتی با ساعات دیگر شبانه‌روز دارد. در حقیقت این وقت از شبانه‌روز یک زمان فردی است که افراد در آن از اجتماع دور هستند و در خلوت خود با خداوند راز و نیاز می‌کنند. ما در همان ابتدای برنامه چند قرار با خود گذاشتیم. یکی سلام دادن روزانه به امام حسین(ع) بود که بینندگان برنامه در یک کار خبر دسته جمعی مشارکت کنند و ثواب جمعی نیز ببرند.
رضائیان تاکید کرد: کار بعدی که انجام دادیم، همان‌طور که گفتم با دوستان کمیته امداد همفکری داشتیم و قرار شد که حتما متمرکز بر موضوع سیل‌زدگان کار کنیم. در این میان ایده‌های مختلفی مطرح شد اما چون حضرت آقا روی افطاری ساده تاکید داشتند و هم اینکه امسال شرایط برای روزه‌داران سیل‌زده سخت بود، قرار شد با یک تیر دو نشان بزنیم و تاکیدمان روی افطاری ساده باشد و به روزه‌داران مناطق سیل‌زده بسته‌های افطار را برسانیم. 
وی افزود: در نگاه اول برآورد ما این بود که بتوانیم حدود یک میلیون نفر افطار برای ۳۰ روز و با مبلغ هر نفر ۵ هزار تومان تهیه کنیم. که در نهایت رقم کلی آن ۵ میلیارد تومان می‌شد و خوشبختانه در سحر روز ۲۶ ماه مبارک رمضان این اتفاق افتاد و توانستیم رقم در نظر گرفته شده را جمع‌آوری کنیم. 
تهیه‌کننده برنامه سحرگاهی «ماه من» در پاسخ به این سوال که استقبال مردم از ارائه کمک‌هایشان به کمیته امداد را در این مدت چطور ارزیابی کردید؟ اظهارداشت: واقعیت این است که در این مدت که برخی مناطق کشور ما دچار سیل شدند، افراد بسیاری خودشان مراجعه مستقیم به محل داشتند و خودشان به طور مستقیم اقدام به جمع‌آوری کمک می‌کردند اما قطعا کمک‌هایی که از طریق کمیته امداد راهی این مناطق می‌شود بسیار بزرگ‌تر و وسیع‌تر است. 
وی با بیان اینکه آنچه در «ماه من» برای افطاری ساده جمع‌آوری شد، از محل کمک‌های کوچک مردمی بوده، تصریح کرد: علی‌رغم تلاش‌های ناکام رسانه‌های بیگانه برای تخریب وجهه کمیته امداد مردم همچنان کمک‌های خود را برای نقاط محروم و سیل‌زده به این ارگان ارائه می‌دهند و ۵ میلیاردی که ما توانستیم در این مدت کوتاه جمع‌آوری کنیم تنها بخشی از کمک‌های اندک مردم عزیزمان بوده که آن هم فقط به افطاری ساده ربط داشته است. 
تهیه‌کننده برنامه «کتاب‌باز» عنوان داشت: مردم فهیم کشور ما کار خودشان را بلد هستند و همواره عکس هیاهوی تبلیغاتی رسانه‌های معاند قدم برداشته‌اند. راه‌اندازی کمیته امداد یکی از ایده‌های ماندگار امام راحل (ره) است که همچنان مردم با اعتقاد راسخ کمک‌های مردمی خود را به آن می‌سپارند و به آن اعتماد دارند. روز گذشته نیز روز قدس بود که علی‌رغم هیاهوی رسانه‌های بیگانه مردم ما باز هم مثل همیشه پر جوش و خروش در صحنه حاضر شدند و نشان دادند که هیچکس نمی‌تواند برای آنها نسخه بپیچد و همواره وفادار به جمهوری اسلامی خواهند بود. 
وی در پایان گفت: در روز عید سعید فطر نیز آقای فتاح رئیس کمیته امداد خمینی(ره) نیز مهمان برنامه ماه من خواهند بود و درباره اقدامات صورت گرفته در پویش مردمی افطاری ساده توضیحات خودشان را ارائه خواهند داد و اینکه این کمک‌ها چطور و چگونه بین مردم سیل‌زده کشورمان تقسیم شده است. 
14
کد مطلب: 160271