عملکرد استقلال در هفته‌های سی‌ام؛
شاگردان مجیدی به دنبال هفتمین پیروزی و کسب سهمیه آسیا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴
 
استقلال
 
استقلال
 
عملکرد تیم فوتبال استقلال در هفته‌های سی‌ام ادوار گذشته لیگ برتر به سود این تیم بوده و معمولا آبی‌ها در این هفته نتایج خوبی گرفته‌اند.
به گزارش  ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، تیم فوتبال استقلال تهران در هفته سی‌ام لیگ برتر میزبان سپیدرود رشت است و پیروزی در این بازی برای آنها بسیار حائز اهمیت است.
آبی‌ها هفته گذشته رسماً و عملاً شانس قهرمانی را از دست دادند و برای کسب سهمیه آسیا در فصل آینده، رقابتی فشرده با پدیده و تراکتورسازی دارند. هرگونه لغزشی در این بازی می‌تواند استقلال را از کسب سهمیه آسیا در فصل آینده محروم کند.
۱۴ بازی در هفته سی ام
با توجه به افزایش تیم‌های لیگ برتر از فصل ۸۴-۸۳، از این فصل فوتبال ایران دارای هفته سی‌ام شد و لذا تاکنون تنها ۱۴ هفته سی‌ام در لیگ برتر داشتیم و این پانزدهمین هفته سی‌ام در تاریخ رقابتهای لیگ برتر است.
همه حریفان استقلال
آبی پوشان در ۱۴ دوره گذشته لیگ برتر در هفته‌های سی‌ام به ترتیب مقابل تیم‌های؛ سپاهان، برق شیراز، پاس تهران، راه آهن، ذوب آهن، صبای قم، راه آهن، صبای قم، نفت تهران، تراکتورسازی، پرسپولیس، صبا، سپاهان و سپاهان قرار گرفته‌اند.
استقلال در این ۱۴ بازی ۵ بار میزبان و ۹ بار میهمان بوده است و این ششمین میزبانی آنها در هفته‌های سی‌ام است.
۶ پیروزی و یک شکست
آبی‌ها در این ۱۴ بازی ۶ بار پیروز شده‌اند که ۳ بار در شرایط میهمانی و ۳ بار در شرایط میزبانی بوده است.
آبیها یک مساوی در شرایط میهمانی و ۴ مساوی در شرایط میزبانی داشته‌اند و سرانجام ۳ بار هم شکست خورده‌اند که تنها یکبار آن در شرایط میهمانی بوده و ۲ شکست دیگر آنها در این هفته‌ها خانگی بوده است.
۸ بازی از این ۱۴ بازی در هفته‌های پایانی لیگ بوده که در ۴ بازی از این ۸ بازی پیروز شده‌اند، در ۳ بازی کارشان به تساوی کشیده و یکبار هم شکست خورده‌اند.
تکراری ترین حریفان استقلال
سپاهان و صبا با ۳ بار بازی در هفته‌های سی‌ام تکراری‌ترین حریف استقلال بوده‌اند و راه آهن هم با ۲ بازی در این هفته‌ها در رده بعدی قرار دارد.
۵ تیمی که دیگر نیستند
برق شیراز، صبا، نفت، راه آهن و پاس تهران پنج تیمی هستند که در هفته‌های سی‌ام با استقلال بازی کرده‌اند و در سال‌های اخیر منحل شده و اثری از آنها وجود ندارد.
اولین و آخرین گلزن
آبی پوشان در هفته های سی ام ادوار گذشته لیگ برتر ۲۲ گل زده و ۱۴ گل خورده دارند و در مجموع ۲۳ امتیاز گرفته‌اند.
اولین گلزن استقلال در هفته‌های سی‌ام غلامرضا عنایتی در فصل ۸۴-۸۳ بود که این گل را به تیم سپاهان زد و آخرین گلزن استقلال در این هفته‌ها باز به تیم سپاهان زده شد. زننده این گل مامه تیام در فصل گذشته بود.
بهترین گلزنان
بهترین گلزن استقلال در هفته‌های سی‌ام، رضا عنایتی و سیاوش اکبرپور به صورت مشترک با ۳ گل زده هستند. به جز این دو بازیکن، هیچ استقلالی دیگری در این هفته‌ها نتوانسته بیشتر از یک گل بزند.
پنالتی ها و پنالتی زنان
استقلال در این هفته‌ها ۳ بار صاحب ضربه پنالتی شده که هر ۳ پنالتی تبدیل به گل شده است. فرهاد مجیدی در سال ۸۷ و در بازی مقابل راه آهن، مجتبی جباری در سال ۸۷ و بازی مقابل ذوب آهن و سرانجام امید ابراهیمی در سال ۹۵ مقابل صبای قم زننده ۳ پنالتی آبی پوشان بوده‌اند.
بهترین و بدترین نتیجه
بهترین نتایج استقلال در این هفته‌ها پیروزی ۴ بر یک مقابل برق شیراز در فصل ۸۵-۸۴ است. این همان دیداری است که منجر به نخستین قهرمانی استقلال در تاریخ مسابقات لیگ برتر شد.
آبی پوشان در هفته های سی‌ام کلاً ۳ شکست داشتند که مقابل صبا، پرسپولیس و تراکتورسازی است. سنگین‌ترین شکست مقابل تراکتورسازی و با نتیجه ۳ بر یک بوده که این بازی در فصل ۹۳-۹۲ انجام شده است.
14
کد مطلب: 159196