مهدی تارتار:
پروین یادم داد شرافتم را نفروشم/ دنبال نتیجه خارق‌العاده هستیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸
 
 
مهدی تارتار
 
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم درباره حواشی پیش آمده قبل از بازی با پرسپولیس گفت: اتهام زنندگان را به خدا واگذار می کنم.
به گزارش ستاره ها و به نقل از روابط عمومی باشگاه پارس جنوبی، مهدی تارتار در خصوص شرایط پارس جنوبی جم در آستانه بازی حساس مقابل پرسپولیس گفت: قبل از هر چیزی باید به یک واقعیت اشاره کنم. همه می‌دانند که چه مشکلات شدیدی را تجربه کردیم و با بحران مالی شدید رو به رو بودیم. بازیکنان و مربیان باشگاه پارس در بین تمام تیم‌های لیگ برتری با ۳۵ درصد دریافتی کمترین پول از قرارداد خود را تا به اینجای فصل در این شرایط سخت اقتصادی دریافت کرده‌اند. به همین خاطر باید بگویم که بازیکنان من قهرمان واقعی لیگ هستند و با این وضعیت مالی و مشکلاتی که بوده به تمام معنا شاهکار کرده و با غیرت خودشان در تمام بازی‌ها به زمین رفتند.
تارتار با اشاره به جایگاه تیمش در جدول رده بندی تاکید کرد: اگر حق و حقوق اعضای تیم به موقع پرداخت می‌شد و با مشکلات شدید مالی که روی روحیه و انگیزه بازیکنانم تأثیر منفی در طول سال گذاشت رو به رو نبودیم، قطعاً می‌توانستیم باز هم نتایج بهتری بگیریم. از طرفی دیگر شما بودجه باشگاه پارس جنوبی را با بودجه بسیاری دیگر از تیم‌های لیگ برتر مقایسه کنید. آن وقت بهتر متوجه می‌شوید که با ۳۵ درصد دریافتی و این اختلاف سرمایه گذاری برای بستن تیم با سایر رقبا با غیرت کار کردیم. حدود ۶ ماه پیش که ۳۵ درصد از قراردادهایمان را دریافت کردیم، تاکنون هیچ دریافتی‌ای نداشتیم. آقای رضائیان مدیرعامل باشگاه و آقای موسوی رئیس منطقه ویژه پارس جنوبی به همراه خانم الماسی نماینده مردم جم در مجلس تلاش‌های زیادی انجام می‌دهند اما باید حمایت‌ها بیشتر شود و امیدوارم مشکلات مان قبل از بازی با پرسپولیس حل شود.
تارتار در پاسخ به این پرسش که آیا با شرایط موجود در پارس جنوبی می‌ماند یا خیر، اظهار داشت: طی روزهای گذشته بسیاری از هواداران به من لطف داشتند و خواهان ماندنم در پارس جنوبی شدند. واقعیت این است که من عاشق پارس جم هستم و این تیم را مانند فرزند خودم دوست دارم. به هر حال هیچ‌کس دوست ندارد تیمی که ۳ سال در آن حضور داشته و با هوادارانش زندگی کرده را رها کند. پارس جنوبی با ما به لیگ برتر صعود کرد اما واقعاً شرایط سختی را در طول فصل گذشته تجربه کردیم. مشکلات به ما فشار آورده و اگر شرایط به همین شکل باشد ضمن احترام به همه هواداران و مسئولان نمی‌توانم در پارس جنوبی بمانم.
سرمربی پارس جنوبی درباره تقابل با پرسپولیس در هفته پایانی و حساسیت این مسابقه گفت: طبیعتاً مثل تمام بازی‌های دیگر برای نتیجه گرفتن و نشان دادن توانایی‌های خودمان مقابل پرسپولیس قرار خواهیم گرفت. کاری به شرایط جدول و حساسیت‌های ایجاد شده نداریم. از نظر ما این بازی هم مثل ۲۹ مسابقه دیگری است که در لیگ برتر برگزار کردیم. تاکید بنده روی این مساله است که تلاش می‌کنیم که با موفقیت از زمین خارج شویم.
از تارتار درخصوص حواشی روزهای گذشته سوال شد که او اینچنین واکنش نشان داد: من در مکتبی فوتبال بازی کردم و بزرگ شدم که شرافت حرف اول را در آن می‌زد. مربیان ما علی پروین و ناصر ابراهیمی بودند که همیشه تاکید داشتند شرافتمان را به هیچ چیزی نفروشیم و این حرف و درس بزرگ آنها همیشه آویزه گوش من بوده است. همه ما به دنبال روزی حلال هستیم و قطعاً آبرو و حیثیتمان از هر چیزی برایمان مهم‌تر است. قطعاً من و کادرفنی‌ام و البته بازیکنان دوست دارند پولی که می‌گیرند حلال باشد.
وی درباره جمله‌ای که در برنامه فوتبال برتر شبکه سیما مبنی بر علاقه اش بر قهرمانی پرسپولیس بر زبان آورد هم توضیح داد: وقتی گزارشگر برنامه فوتبال برتر شبکه سه درباره تقابل با پرسپولیس در هفته آخر سوال کرد، تاکید کردم دوست دارم تیمی که خودم در آن مربیگری می‌کنم قهرمان شود. منتهی تیم ما الان چنین شرایطی ندارد و طبیعتاً علاقه زیادی دارم که پرسپولیس قهرمان شود چون خودم بازیکن این تیم بودم. ولی در همان مصاحبه گفتم امیدوارم کار قهرمانی پرسپولیس به هفته آخر کشیده نشود و این تیم قبل از هفته آخر قهرمانی خود را مسجل کند. چون قطعاً در جم روز سختی را برای آنها رقم خواهیم زد. تمام این جملات هم از تلویزیون پخش شده و در آرشیو صداوسیما موجود هست، اما متأسفانه بعضی‌ها که نمی‌دانم هدفشان چیست و نمی‌دانم آیا از کسی خط می‌گیرند یا نه، فقط آن قسمتی که خودشان دوست داشتند از مصاحبه برداشتند و تنها این بخش حرف‌های من که گفتم دوست دارم پرسپولیس قهرمان شوند را در فضای مجازی منتشر کردند. من این آدم‌ها را حلال نمی‌کنم و نفر به نفرشان را به خدا می‌سپارم.
وی ادامه داد: در همین چند هفته گذشته مگر به امیر قلعه نویی به عنوان پرافتخارترین مربی لیگ برتر توهین نکردند؟ مگر به شفر توهین نشد؟ مگر مربیان بزرگ دیگر در این فوتبال با هجمه فحاشی‌ها رو به رو نشدند؟ این بار به خاطر شرایط جدول قرعه به نام ما افتاده و کاری هم از دستمان بر نمی‌آید جز اینکه همه چیز و همه آدم‌ها را به خدا واگذار کنیم. ولی این فضای بد فرهنگی باید از فوتبال ما ریشه کن شود.
تارتار به بیان دو اتفاقی که در گذشته برایش رخ داد پرداخت و اظهار کرد: سال گذشته وقتی در بازی با پرسپولیس پنالتی را به محسن فروزان دادم هم این هجمه‌ها ایجاد شد. برخی گفتند تارتار عمداً پنالتی را به فروزان داده تا گل نکند و پرسپولیس برنده شود. برخی هم گفتند او می‌خواسته پرسپولیس را خدای ناکرده تحقیر کند. یا در زمانی که سرمربی گهر درود بودم، یادم است محمد پروین یک گل زیرطاق زیبا به پرسپولیس در ورزشگاه آزادی زد که داور آن را قبول نکرد. من بعد از آن گل کلی اعتراض به داور کردم و بعد از بازی پرسپولیسی‌ها به من حمله کردند.
سرمربی پارس جنوبی افزود: ما هر کاری انجام دهیم، بعضی تصور خودشان را می‌کنند. مهم این است که وجدانم پیش خودم راحت است که هرکاری برای موفقیت پارس جنوبی کرده‌ام و در بازی آخر هم انجام می‌دهم. نتیجه هم دست خدا است و هرچه خدا بخواهد، همان می‌شود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا این حواشی روی پارس جنوبی تأثیرگذار است یا خیر، خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان این حواشی اثری روی من و تیم ندارد و کار خودمان را می‌کنیم و هدفمان موفق شدن در این بازی است. ما با تمام قدرت جلوی پرسپولیس بازی خواهیم کرد.
تارتار در پایان گفت: بچه‌های من شرف دارند و برای آبرو و حیثیت خودشان بازی می‌کنند تا موفق شویم. فوتبال است و نتیجه آن غیر قابل پیش بینی. مهم اینجاست که ما تمام تلاش خود را می‌کنیم. حرف آخرم هم با آن دسته افرادی که فحاشی می‌کنند و دنبال حاشیه هستند. این دسته از افراد به جای اینکه زبانشان برای فحش دادن و انگشتانشان برای تایپ کردن مطالب توهین آمیز کار کند، بهتر است از مغزشان کار بکشند و به این فکر کنند اگر روز پنجشنبه ما کار خارق‌العاده‌ای کردیم چطور می‌خواهند با وجدان خودشان کنار بیایند.
به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم‌های فوتبال پارس جنوبی جم و پرسپولیس در هفته سی ام و پایانی هجدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر ساعت ۲۱:۳۰ روز پنجشنبه در ورزشگاه تختی جم برگزار خواهد شد و تیم پرسپولیس در صورت تساوی هم می‌تواند عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد.
14
کد مطلب: 159103