محرابی: با این شرایط بوکس سهمیه المپیک نمی‌گیرد/ وعده‌های فدراسیون عملی نشد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۹
 
بوکس
 
بوکس
 
ملی‌پوش بوکس ایران با بیان این که حسین ثوری در زمان انتخابات فدراسیون وعده‌های زیادی داد که عملی نشد، ادامه داد: باید واقعیت‌ها را قبول کرد و بدانیم که با این شرایط سهمیه المپیک نمی‌گیریم.
به گزارش ستاره ها؛ سجاد محرابی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد و نتیجه تیم ملی بوکس ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ تایلند، اظهار کرد: از نظر من، همه کارشناسان و کسانی که بوکس را می‌فهمند نتیجه تیم ملی به قدری ضعیف است که نمی‌توان خیلی زیاد در مورد آن حرف زد و دفاع کرد؛ اما باید در این خصوص همه شرایط را مد نظر قرار داد. نباید بوکسورها را مقصر دانست. اولین مقصر را باید سیستم ورزش کشور یعنی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش دانست، بعد فدراسیون بوکس، سپس کادر فنی و در آخر بوکسورها.
او افزود: با این برنامه‌ریزی که برای تیم ملی ایران شده است بوکسورها به نتیجه نمی‌رسند. ملی‌پوشان باید با خیال راحت و آرامش پا به روی رینگ بگذارد. باید در تورنمنت‌ها و اردوهای مختلف شرکت کند اما ما این مسائل مهم را نداریم. وقتی می‌گوئیم به اردوهای تدارکاتی نیاز داریم، می‌گویند بودجه نیست و وقتی نتیجه نمی‌گیریم یقه بوکسورها را می‌گیرند.
این ملی‌پوش بوکس ایران در پاسخ به این سوال که نقش فدراسیون بوکس در این نتایج ضعیف بوکسورها چیست؟ اظهار کرد: فدراسیون جدید در زمان انتخابات وعده‌های زیادی داد که آن‌ها را عملی نکرد اما، واقعیت این است که یکسری کارها انجام داده است اما در نهایت باید خروجی داشت که این‌طور نبود. به نظرم این فدراسیون می‌توانست در بخش تیم ملی بزرگسالان بهتر عمل کرده و نتیجه بگیرد که این‌طور نبود.
وی که مسابقات قهرمانی آسیا را دنبال کرده بود، در مورد شرایط فنی ملی‌پوشان ایران روی رینگ مبارزه نیز گفت: این نظر شخصی من است که بوکسورهای ما از نظر فنی می‌توانستند اوضاع بهتری را مقابل حریفان داشته باشند اما عملکردشان راضی کننده نبود. البته همه این موارد به تدارکات تیم برمی‌گردد که در ایران بسیار ضعیف است. در آسیا همه خوب هستند و برای موفقیت باید هزینه کرد چون همه کشورها در حال تلاش هستند و ما تنها شعار می‌دهیم.
محرابی ادامه داد: گفته بودند که برای تیم ملی اسپانسر می‌گیرند و حقوق ماهانه به ملی‌پوشان می‌دهند اما این‌طور نشد، شاید هم بودجه می‌گرفتند و می‌خوردند، چه کار کردند نمی‌دانم.
قهرمان بوکس آسیا در پاسخ به این سوال که سرمربی تیم ملی مدعی شده است همه بوکسورهای ما به داوری باخته‌اند، اظهار کرد: در کل باید چیزی باشد تا آن را مقصر بدانیم اما واقعیت این است که بوکس مافیا دارد و کسی نمی‌تواند این موضوع را انکار کند. با این حال به نظر من بوکسورهای ما می‌توانستند بهتر از این نتیجه بگیرند و مبارزه کنند، هرچند که در بوکس از پیش نتایج بازی‌ها را مشخص می‌کنند و داوری بسیار تأثیرگذار است.
او گفت: اگر بوکسورهای ما در حد قزاق و ازبک تمرین کنند مطمئن باشید در رقابت‌هایی مانند قهرمانی آسیا ملی‌پوشان ایران بالای ۵ مدال می‌آورند. این کشورها مانند بوکسور ما تمرین نمی‌کنند و اگر یک روز جای بوکسورهای ما باشند ورزش را کنار می‌گذارند.
محرابی در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا با این شرایط ادعای اکبر احدی مبنی بر کسب سه سهمیه المپیک عملی می‌شود؟ توضیح داد: باید واقعیت‌ها را قبول کنیم و قطعاً با این شرایط ما نمی‌توانیم کسب سهمیه کنیم. وقتی تیم با ۱۰ - ۹ بوکسور تنها یک مدال برنز کسب می‌کند، چگونه می‌تواند سهمیه المپیک بگیرد؟ شاهین موسوی بوکسور خوبی است اما واقعیت این بود که حریف او بوکسور قدری نبود و وقتی به یک بوکسور نسبتاً خوب خورد مبارزه را باخت. امیدوارم همه به بوکس کمک کنند تا این رشته به موفقیت برسد.
14
کد مطلب: 157935