راهکارهای جلوگیری از پیر شدن پوست
اکسیژن‌رسانی به پوست با مواد طبیعی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷
 
اکسیژن درمانی یکی از روش‌های رایج برای مراقبت از پوست است. همان‌طور که گفته شد اکسیژن‌رسانی به پوست توسط دستگاه با توجه به هزینه بالا و تأثیر کمرنگ آن چندان توصیه نمی‌شود.
به گزارش ستاره ها به نقل از ایران بانو، حال به بررسی سایر محصولات اکسیژن‌رسانی به پوست خواهیم پرداخت.
اکسیژن‌رسانی به پوست با مواد طبیعی
محصولات مراقبت از پوست حاوی اکسیژن
ابتدا باید بگوییم هیچ کرم یا لوسیونی نمی‌تواند حاوی اکسیژن باشد زیرا این عنصر به صورت گاز وجود دارد. اما می‌توان سایر ترکیبات موجود در فرمول کرم را اکسیژنه کرد. اما در این مورد نیز همانند اکسیژن‌رسانی با دستگاه، وعده‌هایی چون جوان‌تر شدن پوست از طریق مصرف این محصولات پشتوانه تحقیقاتی و اثبات شده‌ای ندارد. به‌طور کلی افزایش میزان اکسیژن در پوست وقتی تأثیر قابل ملاحظه‌ای می‌گذارد که پوست منبع کافی دریافت اکسیژن را نداشته باشد.
هیدروژن پراکساید
به هیچ وجه گول محصولاتی را که ادعا می‌کنند «فواید اکسیژن» یا سفید کردن پوست را با داشتن هیدروژن پروکساید در ترکیبات خود به ارمغان می‌آورند، نخورید! هیدروژن پروکساید ممکن است در برخی کرم‌ها و پماد‌های مخصوص بهبود جای زخم استفاده شود، اما به هیچ وجه گزینه مناسبی برای استفاده معمول و روزمره و در سطح وسیعی از پوست نیست. چراکه ماده، در واقع باعث اکسید شدن اجزای تشکیل دهنده بافت پوست می‌شود و به همین دلیل استرس زیادی بر پوست وارد کرده و ممکن است پوست فرد را دچار التهاب یا پیری زودرس کند.
راهکارهای جلوگیری از پیر شدن پوست
به جای خرید محصولاتی که حاوی اکسیژن‌اند، به‌دنبال محصولاتی باشید که دارای آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. دقیقاً همان‌طور که میوه‌های پوست گرفته شده در معرض اکسیژن برای زمان طولانی تیره و فاسد (و درواقع اکسید) می‌شود، فرآیند مشابهی در بافت پوست روی می‌دهد، پس بهتر است برای جوان ماندن پوست، حفظ پیگمنت‌های رنگی آن، شادابی و حفظ رطوبت و بافتی یکدست و شفاف از آنتی اکسیدان‌ها استفاده کنید.
سوپراکسیاد دیسموتاز
نام دیگری که ممکن است در ترکیبات کرم و لوسیون‌ها ببینید، «سوپر اکساید دیسموتاز» است. این ترکیب در واقع یک آنزیم و نوعی آنتی اکسیدان قوی است که به‌طور طبیعی نیز در پوست موجود است. این ماده برای حفظ سلامت پوست و جلوگیری از استرس وارده به علت اکسید شدن بسیار مهم است و تأثیرات آن در مطالعات اثبات شده است. بنابراین استفاده از محصولی حاوی این ترکیب در برنامه روزانه مراقبت از پوست بسیار توصیه می‌شود.
در آخر، اگر به‌دنبال منابع طبیعی آنتی اکسیدان‌ها هستید، چای سبز، عصاره انبه، آلوئه ورا، روغن بادام و روغن جوجوبا را به شما توصیه می‌کنیم.

 
14
کد مطلب: 156757