بی تدبیری مسئولان تا کی؛
دسته گل شرکت توسعه با سطل و نایلون جمع شد/زنگ خطر برای سالن آزادی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۷
 
 
ورزشگاه آزادی
 
شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی درحالی سالن ۱۲ هزار نفری آزادی را به فدراسیون والیبال اجاره داد که سوراخ بودن سقف سالن نگرانی ها برای آینده را بیشتر کرد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، پس از کش و قوس‌های فراوان قرار شد سالن ۱۲ هزار نفری آزادی میزبان دیدارهای فینال والیبال بین دو تیم سایپا و شهرداری ورامین باشد و شاید کم‌تر هواداری تصورش را می‌کرد که بارش باران بتواند یکی از مجهزترین و استاندارترین سالن‌های ورزشی تهران را تحت شجاع قرار دهد و در نهایت استفاده از نایلون راهکار و تدبیر مسئولان برای آغاز بازی باشد!
فدراسیون والیبال طی قراردادی سالن ۱۲ هزار نفری آزادی را برای برگزاری مسابقات فینال از شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی اجاره و روزانه حدود ۲۶ میلیون پرداخت می‌کند تا بدون مشکل رقابت‌ها را برگزار کند. شرکت توسعه بدون در نظر گرفتن سقف سوراخ آزادی، سالن را به فدراسیون اجاره داد و تصورش را هم نمی‌کرد بارش باران باعث بروز مشکل برای آغاز بازی شود.
فدراسیون والیبال پس از اجاره سالن، پارکت و کفپوش‌هایی هر یک به ارزش یک میلیارد تومان را در کف سالن آزادی پهن کرد تا شرایط برای برگزاری فینال فراهم شود. به هر ترتیب بازی نخست فینال روز پنجشنبه برگزار و سایپا برنده جدال بازی نخست شد تا روز یکشنبه به استقبال بازی دوم بروند. بارش روز جمعه زنگ خطر را برای مسئولان برگزاری به صدا در آورد و سقف آزادی شروع به چکه کردن کرد اما توجهی به این موضوع نشد!
دو روز قبل از بازی دوم بارش باران، سقف سوراخ آزادی را برای مسئولان برگزاری مسابقه، آشکار کرد تا بلکه هشداری برای روز فینال باشد اما حتی به این هشدار نیز توجهی نشد. خبرگزاری مهر نیز روزهای شنبه و یکشنبه درباره مشکل به وجود آمده و احتمال تحت تأثیر قرار گرفتن بازی فینال گزارشی ارائه کرد اما بازهم اتفاقی رخ نداد تا زمان بازی فرا برسد. هواشناسی نیز پیش بینی بارش باران را کرده بود! تمام این مسائل نادیده گرفته شد. درحالیکه قرار بود بازی رأس ساعت ۱۶ شروع شود اما بارش باران و چکه کردن سقف اجازه بازی را نداد. مسئولانی که در فاصله چند روز تا آغاز بازی و علی رغم تمام هشدار چشم‌های خود را بسته بودند در روز بازی خیره به سقف آزادی بودند و به سطل و نایلون پناه آوردند.

 
 
بازی با تأخیری یک ساعت و نیمه آغاز شد تا به کمک سطل مانع از خیس شدن کف سالن شوند و به کمک نایلون سقف را بپوشانند! کم‌تر کاری که می‌شد در این قضیه کرد این بود تا در فاصله دو روز تا آغاز بازی سقف آزادی ایزوگام شود اما از انجام این کار هم کوتاهی شد.
منوچهر پورحسن، سرپرست سازمان لیگ درباره سوراخ بودن سقف سالن ۱۲ هزار نفری آزادی و اجاره بهای فدراسیون به شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی پیش از آغاز بازی دوم فینال در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: فدراسیون سالن را از سازمان تجهیزات اجاره کرده است و روزی ۲۶ میلیون تومان نیز پرداخت می‌کند. شرکت توسعه باید از ابتدا اعلام می‌کرد که سقف سالن آزادی سوراخ است و ممکن است مشکلاتی به وجود آید نه اینکه ما پارکت و کف پوش یک میلیارد تومانی پهن کنیم و باران روی آن ببارد! در حال حاضر نمی‌دانم سالن برای بازی آماده است یا خیر. خدا کند که سقف را درست نکرده باشند تا باران ببارد و مسئولان شرکت پاسخگو باشند و سالن را یک بار برای همیشه درست کنند! این سالن ممکن است میزبان بازی‌های بین المللی باشد. آن زمان است که آبروریزی به بار خواهد آورد.
پس از صحبت‌های سرپرست سازمان لیگ والیبال، باران بارید و سقف هم شروع به چکه کردن کرد حال باید دید مسئولان شرکت تجهیزات پاسخگو هستند یا خیر؟ و این مشکل یک بار برای همیشه حل می‌شود؟
سالن آزادی را که به عنوان یکی از مجهزترین سالن‌های ورزشی تهران می‌شناسند اینگونه دست مسئولان را در حنا گذاشت. تصور اینکه این مشکل در یک رویداد بین المللی رخ دهد باعث آبروریزی بزرگی برای ورزش کشور است و تا دیر نشده باید فکری به حال «آزادی» کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، بازی سوم دو تیم سایپا و شهرداری ورامین امروز دوشنبه رأس ساعت ۱۶ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار و تکلیف قهرمان سی و دومین دوره مسابقات لیگ برتر والیبال مشخص خواهد شد.
14
کد مطلب: 156140