کنسرتی که ۵۰ میلیون بیننده داشت
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۶
 
کنسرت سال نوی وین را بیش از ۵۰ میلیون نفر در بیش از ۹۰ کشور به طور زنده از تلویزیون تماشا کردند.
ایران آرت نوشت: کنسرت سال نوی وین هر سال در روزهای ۳۰ و ۳۱ دسامبر و اول ژانویه در سالن "موزیک ورین" Musikverein به همراهی ارکستر فیلارمونیک وین برگزار می‌شود. اما تنها کنسرت اولین روز سال نو یعنی اول ژانویه به طور زنده پخش می‌شود.
کنسرتی که ۵۰ میلیون بیننده داشت
امسال این کنسرت به رهبری کریستیان تلیمان،‌ رهبر ارکستر و کارگردان اپرای اهل آلمان برگزار شد.
در کنسرت سال نو بیشتر قطعه‌هایی از آثار خانواده‌ی اشتراوس، یوهان اشتراوس پدر و یوهان اشتراوس پسر، یوزف اشتراوس و ادوارد اشترواس مخصوصا والتس‌هایش اجرا می‌شود.
به گزارش یورونیوز، کریستیان تلیمان درباره کار کردن با ارکستر فیلارمومنیک وین می‌گوید: "حال و هوای اینجا فوق العاده است. وقتی رهبر ارکستر به ارکستر گوش کند چیزهای زیادی یاد می‌گیرد. این ارکستر، موسیقی ذاتی خود را به شکلی بی‌نظیر ارائه می‌کند."
دنیل فروش هاور Daniel Froschauer، مدیر ارکستر فیلارمونیک وین می‌گوید:‌ "کریستیان همه چیز را می‌بیند و حس می‌کند. او می‌داند کنسرت مایستر چه موقعی می‌خواهد سرعتش را کم کند؛ آنقدر انعطاف پذیر است که می‌تواند از این آهستگی برای خلق یک لحظه جادویی دیگر استفاده کند."
قطعاتی که در این کنسرت اجرا می‌شوند، در کنار هم منظره زیبای یک تپه را تداعی می‌کنند. قطعه موسوم به "رقصنده" اثر یوهان اشتراوس پسر برای اولین بار در کنسرت سال نو اجرا شد.
کنسرتی که ۵۰ میلیون بیننده داشت
مدیر ارکستر فیلارمونیک وین می‌گوید:‌ "خانواده اشتراوس توانستند با زبان موسیقی به خوبی احساساتشان را بیان کنند. به همین دلیل هم محبوب بودند. وقتی به قطعه رقصنده گوش می‌کنید، بالرین را تجسم می‌کنید که در حال رقصیدن است. یوهانس برامس (موسیقی‌دان آلمانی قرن نوزدهم) در نامه‌ای که برای یوهان اشتراوس فرستاده بود، نوشته است: متاسفم که این قطعه را من ننوشته‌ام. منظورش اولین نوتها قطعه والتس دانوب است. همین جمله همه چیز را بازگو می‌کند و از این بهتر نمی‌توان زیبایی این موسیقی را توصیف کرد."
"ارکستر فیلارمونیک وین" اولین کنسرتش را در ۲۸ مارس سال ۱۸۴۲ میلادی اجرا کرد. اجرای "کنسرت سال نو"‌ در وین به سال ۱۸۳۸ میلادی و قبل از شکل‌گیری "ارکستر فیلارمونیک وین" برمی‌گردد.
14
کد مطلب: 151843