عسگری:
طلای جاکارتا را در مادرید تکرار می‌کنم/برای سومین طلا هم قسم شدیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰
 
بهمن عسگری
 
بهمن عسگری
 
عضو تیم ملی کاراته ایران گفت: پیش از این گفته بودم که کاراته دو طلا به من بدهکار است، اولی را در جاکارتا کسب کردم و حالا نوبت طلای قهرمانی جهان در وزن خودم است.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر؛ بهمن عسگری با بیان مطلب فوق گفت: از سال ۲۰۱۲ و مسابقات جهانی پاریس تاکنون در سه دوره رقابتهای قهرمانی جهان افتخار همراهی تیم ملی را داشته ام که دو طلای تیمی حاصل آن بوه است. با همه اعضای تیم هم قسم شده ایم در مادرید برای کسب طلای سوم هر چه در توان داریم بگذاریم و هت تریک کنیم. 
وی افزود: بعد از کسب مدال طلای بازیهای آسیایی در جاکارتا، هدف بعدی ام مسابقات قهرمانی جهان بود. اکنون در تمرینات سخت تلاش می کنم تا با افزایش توانمندی ها و آمادگی جسمانی بتوانم در روز دوم مسابقات جهانی مادرید در بهترین فرم خودم باشم و بتوانم از حداکثر توانم بهره ببرم. بدون شک اگر این چنین شود، کسب مدال دور از دسترس نخواهد بود. 
این عضو تیم ملی کاراته ادامه داد: بعد از وزن ۶۷- کیلوگرم، وزن ۷۵- کیلوگرم با ۹۶ کاراته بیشترین شرکت کننده را دارد که با بررسی رقبایم متوجه شدم تمام مدعیان در این مسابقات حاضر هستند و من نیز آماده ام که در این رویداد بزرگ بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارم.
عسگری در مورد رقبای اصلی خود در مادرید گفت: با توجه به المپیکی شدن این رشته هیچ حریفی را نمی توان دست کم گرفت. در این یکسال اخیر در هر میدانی که شرکت کردیم، پیشرفت کاراته به وضوح مشهود بود و همه سرمایه گذاری کرده و در حال کار و تلاش هستند تا برای ۲۰۲۰ توکیو سهمیه کسب کنند. به همین دلیل است که نمی توان هیج رقیبی حتی کاراته کاهای کشورهای بی نام نشان را دست کم گرفت. 
وی با اشاره به کسب مدال طلای بازیهای آسیایی گفت: خدا را شکر زحمات چهارساله ام در جاکارتا نتیجه داد و موفق شدم با کسب مدال طلا سربلند از آن میدان سخت بیرون بیایم. ان شاءالله بتوانم در مادرید هم مدال طلای وزن ۷۵- کیلوگرم را کسب کنم و گام بلندی برای کسب سهمیه المپیک بردارم. 
ملی پوش کاراته در پایان گفت: اردوهای خوبی را زیر نظر کادر فنی تیم ملی پشت سر گذاشتیم و به امید خدا بتوانیم در مادرید هم نتیجه خوبی کسب کنیم و جا دارد از همه کسانی که برای موفقیت تیم ملی تلاش کردند تشکر و قدردانی کنم. 
به گزارش خبرنگار مهر، بیست و چهارمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی جهان ۱۵ تا ۲۰ آبان ماه به میزبانی اسپانیا در مادرید برگزار خواهد شد و تیم ملی ایران سوم آبان ماه راهی این کشور می شود. 
14
کد مطلب: 145405