یزدانی باید خودش حرف بزند، نه اطرافیانش
علیرضا حیدری: فردین معصومی هم پول دارد هم مدال، بعید می‌دانم بخواهد کشتی بگیرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲
 
 
علیرضا حیدری
 
علیرضا حیدری، دارنده ۶ مدال کشتی جهان و المپیک گفت: به جای اطرافیان رضا یزدانی، او باید خودش حرف بزند و محکم و قاطع بگوید می‌خواهد کشتی بگیرد یا نه.
 به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ علیرضا حیدری در مورد تصمیم فردین معصومی برای بازگشت به کشتی گفت: من بعید می‌دانم فردین معصومی بخواهد در 41 سالگی به عنوان کشتی‌گیر به کشتی بازگردد. او در این شرایط بهتر است به دنبال فضایی پایدار باشد چون حتی اگر یکی در این سن به کشتی برگردد و مدالی هم بگیرد، این نمی‌تواند خیلی طولانی باشد و باز هم باید کشتی را کنار بگذارد و همین حس‌هایی که امروز تجربه می‌کند را دوباره تجربه خواهد کرد. علاوه بر اینکه امروز نه جامعه خیلی به این مدال‌ها احتیاج دارد و نه فردین معصومی. او کشتی‌هایش را گرفته، هم مدال جهانی دارد، هم بازی‌های آسیایی و هم جوایزش را در وقتش گرفته است.
سرمربی تیم ملی کشتی در مسابقات جهانی 2007 باکو افزود: معصومی اگر انرژی و پتانسیل کار را در خود می‌بیند، به نظر من در فضای سازندگی کشتی و مربیگری مفید‌تر است و می‌تواند 10 کشتی‌گیر مثل خودش بسازد. یا اصلا می‌تواند این انرژی را در کارهای اجتماعی و اخلاقی بگذارد. این انرژی را می‌شود در جهت خیلی بهتری استفاده کرد.
وی که خودش نیز قبلا تجربه بازگشت به دوره قهرمانی را دارد، گفت: فضای لازم برای من ایجاد نشد، اگر حمایتم می‌کردند می‌توانستم کشتی بگیرم. چون وقتی تو دوباره به دوره قهرمانی بازمی‌گردی، استرست خیلی زیاد می‌شود و باید حتما آن حمایت لازم را کنار خود ببینی که بتوانی بازگشت خوبی را تجربه کنی، اما به من راه ندادند و مثل یک آدم مبتدی با من برخورد شد. ضمن اینکه آن زمان 33-34 ساله بودم و قطعا در آن تایم می‌شد باز هم مدال گرفت.
علیرضا حیدری ادامه داد: همیشه از آدم برد می‌خواهند و همین در سال‌های پایانی قهرمانی باعث ترس می‌شود. خیلی‌ اوقات قهرمانان ما از ترس اینکه باخت ندهند حتی سه سال زودتر از زمانی که باید خداحافظی کنند قید کشتی گرفتن را می‌زنند و زمانی پشیمان می‌شوند که تایم قهرمانی را از دست داده‌اند و بازگشت‌شان بیهوده است. به نظر من بازگشت به کشتی، امروزِ فردین معصومی را شاید بسازد اما با فردایش کاری ندارد، او بهتر است از کارهای دیگری غیر از کشتی گرفتن لذت ببرد.
دارنده مدال برنز المپیک 2004 آتن با اشاره به وضعیت رضا یزدانی نیز گفت: چند بار تصمیم داشتم با او تماس بگیرم و با هم صحبت کنیم. این روزها می‌بینم خیلی‌ها به جایش صحبت می‌کنند و حرف از آمادگی و تلاشش برای بازگشت دوباره به تیم ملی می‌زنند. درحالیکه به نظر من او اگر واقعا می‌خواهد کشتی بگیرد باید خودش این را اعلام کند. اینکه از حضور در جام‌های بین‌المللی امتناع کند و صرفا در لیگ کشتی بگیرد نمی‌تواند برای او تعیین کننده مسیر آینده‌اش باشد. او باید بیاید وسط گود و با موضوع بازگشت مواجه شود. از عمر قهرمانی او هم زمان کمی مانده و اگر واقعا می‌خواهد دوباره در جهانی و المپیک کشتی بگیرد، نباید وقت را از دست بدهد.
حیدری تاکید کرد: به جای اطرافیان رضا یزدانی، او باید خودش حرف بزند و محکم و قاطع بگوید می‌خواهد کشتی بگیرد. رضا اگر بخواهد، هنوز هم می‌تواند در سطح بالا کشتی بگیرد، اما مهم این است که واقعا بخواهد و این را هم رسما با زبان خودش اعلام کند.
14
کد مطلب: 143630