زنگ خطر برای باشگاه‌های ایرانی/۱۱ تیم اماراتی مجوز حرفه‌ای گرفتند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۷
 
باشگاه های امارات
 
باشگاه های امارات
 
کمیته بدوی صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ امارات به ۱۱ تیم فوتبال این کشور برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا مجوز حرفه‌ای داده است.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، باشگاه های آسیایی به تدریج خود را برای گرفتن مجوز حرفه ای از سوی کمیته بدوی کشورهای خود و سپس از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا آماده می کنند. این مجوز برای باشگاه هایی که سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا به دست آورده اند الزامی است و نداشتن آن به حذفشان از این مسابقات منجر می شود.
روزنامه «امارات الیوم» امارات امروز در خبری اعلام کرد که کمیته بدوی این کشور به ۱۱ باشگاه برای فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا مجوز حرفه ای داده است. بر این اساس باشگاه های شباب الاهلی، العین، الظفره، عجمان، النصر، الوحده، الوصل، دبا الفجیره، الامارات، حتا و شارجه موفق به گرفتن این مجوز از سوی کمیته بدوی کشور امارات شده اند و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم مدارک این باشگاه ها را بررسی خواهد کرد.
طبق اعلام این روزنامه، باشگاه الجزیره نتوانسته است این مجوز را به خاطر اسناد مالی دریافت کند.
این در حالی است که سهیل مهدی مسئول کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ ایران هم چندی پیش در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرده بود  از ۱۶ باشگاه لیگ برتری فقط ۹ باشگاه برای گرفتن مجوز حرفه ای اقدام کرده اند و مدارکشان به کمیته بدوی سازمان لیگ ارسال شده است.
امارات در غرب آسیا بیشترین سهمیه را در لیگ قهرمانان آسیا دارد.
14
کد مطلب: 143553