می‌توانیم بهترین تیم کاروان ایران در اندونزی باشیم
مهدی‌زاده: اگر همه چیز عادلانه باشد توانایی کسب ۴ مدال طلا را داریم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۷
 
امیر مهدی‌زاده
 
امیر مهدی‌زاده
 
قهرمان کاراته جهان گفت: امیدوارم از تجربه ۲ دوره گذشته حضور در بازی‌های آسیایی استفاده و در روزهای باقی‌مانده تا شروع مسابقات به آمادگی مطلوب برسم تا بتوانم مدال طلای دوره گذشته خود را در اندونزی تکرار کنم.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیر مهدی‌زاده در خصوص شرایط خود در آستانه بازی‌های آسیایی 2018 اظهار داشت: خدا را شکر شرایط من بسیار خوب است. در ماه‌های گذشته دو مسابقه لیگ جهانی ترکیه و مسابقات کاراته قهرمانی آسیا را داشتیم که من به دیده تدارکاتی به آنها نگاه کردم. در ترکیه به مدال طلا دست یافتم و در اردن نیز در حالی که با حریف ژاپنی به تساوی دست یافته بودم، داوران او را برنده اعلام کردند.
وی در خصوص حضور در بازی‌های آسیایی عنوان کرد: بازی‌های آسیایی اندونزی سومین حضور من در مسابقات آسیایی است و امیدوارم از تجربیات گذشته خود برای کسب بهترین نتیجه استفاده کنم. در بازی‌های آسیایی هم تجربه شکست و هم تجربه بهترین نتیجه را دارم. در دوره گذشته و در بازی‌های آسیایی اینچئون به مدال طلا دست یافتم و امیدوارم از این تجربه استفاده کنم و در حدود 20 روز تا شروع مسابقات به آمادگی مطلوب برسم تا بتوانم مدال طلای دوره گذشته خود را در جاکارتا تکرار کنم.
قهرمان بازی‌های آسیایی اینچئون با تاکید بر انگیزه بالای خود برای تکرار مدال طلای دوره گذشته خود در بازی‌هایی آسیایی گفت: شرایط هر دوره بازی‌های آسیایی متفاوت است اما در حال حاضر انگیزه من برای کسب یک مدال طلای دیگر از بازی‌هایی آسیایی دو چندان است.  امیدوارم هر آنچه را دارم به نمایش بگذارم و بهترین نتیجه را نیز کسب کنم. بازی‌های آسیایی استارت مسابقات مهم دیگری است که تا پایان سال جاری در پیش خواهیم داشت. 
مهدی‌زاده در ادامه تصریح کرد: بعد از پایان بازی‌های آسیایی ما مسابقات لیگ جهانی آلمان و بعد از آن مسابقات جهانی اسپانیا را در پیش خواهیم داشت. امیدوارم با استارت قوی در بازی‌های آسیایی و کسب مدال‌های خوشرنگ ضمن کمک به کاروان ورزشی ایران زمینه موفقیت در مسابقات مهم آینده و مسابقات جهانی را فراهم کنیم تا در نهایت باعث خوشحالی مردم شویم.
وی در خصوص مصدومیت بیان کرد: مصدومیت جدی ندارم اما یک کشیدگی را در ناحیه پشت زانوی خود دارم که به خاطر فشار تمرینات است. این مصدومیت نیز با چند روز استراحت برطرف خواهد شد.
قهرمان کاراته جهان در خصوص توقعات بالای جامعه کاراته از تیم ملی خاطر نشان کرد: توقعات به خاطر بالا رفتن سطح کاراته ایران و قهرمانی‌های مداوم تیم ملی در مسابقات آسیایی و جهانی گذشته به جا است. من نیز در سالیان گذشته موفق به کسب مدال طلای جهانی فرانسه در سال 2012، برنز آلمان در سال 2014 و مجددا طلای جهان در سال 2016 اتریش شدم. در کنار این مدال‌ها، طلای بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون، دانشجویان جهان، قهرمانی آسیا 2015 و 2017 و نقره بازی‌های جهانی 2017 را کسب کردم. این روند مدال‌آوری توقعات را از من بالا برده است و من نیز این را درک می‌کنم.
مهدی‌زاده در پایان عنوان کرد: امیدوارم در جاکارتا نیز اتفاق خاصی نیفتد و بچه‌ها بتوانند این روند موفقیت را حفظ و به افتخارات کاراته ایران اضافه کنند. تیم بسیار خوبی نیز برای بازی‌های آسیایی داریم و با توجه به شایستگی این تیم حتی می‌توانیم بهترین تیم کاروان ایران در اندونزی باشیم. فکر می‌کنم اگر بحث‌های داوری و تقسیم مدال وجود نداشته باشد و همه چیز روی عدالت باشد، کاراته ایران پتانسیل کسب 4 مدال طلا را دارد.
14
کد مطلب: 137164