بازگشت موفقی داشتم؛
کاراته‎کا طلایی ایران در لیگ جهانی: در آغاز راهی سخت قرار داریم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
 
امیر مهدی زاده
 
امیر مهدی زاده
 
عضو تیم ملی کاراته که در لیگ جهانی ترکیه صاحب مدال طلا شد، گفت: سه میدان مهم دیگر پیش رو داریم و باید سخت تمرین کنیم تا از هر سه رویداد با دست پر برگردیم.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر؛ امیر مهدی زاده که در رقابت های کاراته لیگ جهانی موفق به کسب مدال طلا شد گفت: این اولین رویداد رسمی من در سال ۱۳۹۷ بود که خیلی هم برایم اهمیت داشت به خصوص اینکه بعد از پشت سر گذاشتن یک دوره مصدومیت توانستم بازگشت خوبی به میدان مسابقه داشته باشم. 
وی با یادآوری اینکه در جریان رقابتهای لیگ جهانی پاریس از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی شد، تصریح کرد: نه تنها در آن مسابقات عملکرد خوبی نداشتم بلکه باعث شد تا سه مرحله لیگ جهانی را از دست بدهم. خدا را شکر بعد از این مدت طولانی تقریبا سلامتی خود را بدست آورده و به سطح اول کاراته دنیا بازگشتم طوریکه در پنجمین مرحله لیگ جهانی موفق به کسب مدال طلا شدم.
این عضو تیم ملی کاراته ادامه داد: برای حضور در این مسابقات ۵ مرحله اردو داشتیم و فدراسیون تمام تلاش خود را کرد که تیم ملی در بهترین شرایط تمرینات خود را پیگیری کند. کادر فنی هم با برنامه ریزی خوب خود ما را برای این مسابقات به شرایط مطلوب رساند. 
مهدیزاده با اشاره به نتیجه بسیار خوب تیم ملی کاراته در لیگ جهانی ترکیه اظهار داشت: رقابت های لیگ جهانی در استانبول آغاز راه سخت کاراته ایران در سال جاری  به حساب می آمد. مسابقات قهرمانی آسیا، بازیهای آسیایی و مسابقات قهرمانی جهان را پیش رو داریم. حضور موفق در این سه رویداد هدف اصلی تیم ملی و فدراسیون است، تمام تلاش خود را می کنیم تا با موفقیت این سه میدان بزرگ را پشت سر بگذاریم. 
وی همچنین در مورد رقبای خود در لیگ جهانی ترکیه گفت: دور نخست نماینده بلاروس را ۴ بر صفر شکست دادم و سپس با همین نتیجه کاراته کایی از روسیه را پیش رو برداشته و در ادامه برابر نماینده مونته نگرو ۲ بر یک صاحب پیروزی شده و بعد نایب قهرمان سال ۲۰۱۸ اروپا از ایتالیا را یک بر صفر شکست دادم و در مبارزه نهایی هم با برتری در پیکار با رقیبی از کشور میزبان که دو طلای کاراته وان ها را کسب کرده بود، موفق به کسب مدال طلا شدم. 
کاراته کای ملی پوش کشورمان در پایان گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بعد از بازگشت به تهران و در آغاز اردوها تمرینات خود را آغاز می کنیم تا ابتدا برای مسابقات قهرمانی آسیا و تکرار طلای ۲۰۱۷ آماده شویم و سپس برای بازیهای آسیایی و دفاع از عنوان قهرمانی تلاش کنیم. 
14
کد مطلب: 132443