اظهارنظر داور بین‌المللی آمریکایی درباره ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۵
 
داور بین‌المللی وزنه‌برداری
 
داور بین‌المللی وزنه‌برداری
 
داور بین‌المللی وزنه‌برداری آمریکا از تجربه حضورش در ایران و مسابقات جام فجر سخن گفت.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم: سالی فن دی‌واتر، داور آمریکایی که در مسابقات اخیر وزنه‌برداری جام فجر که در اهواز برگزار شد به همراه اورسولا گارزا پاپاندرئا (رئیس فدراسیون وزنه‌برداری آمریکا و نایب‌رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری) و دریک جانسون (وزنه‌بردار آمریکایی) حضور داشت و قضاوت کرد، از تجربه حضورش در ایران سخن گفت.

فن دی‌واتر در گفت‌وگو با سایت «teamusa.org» اظهار داشت: در هر تجربه‌ای که در ایران داشتیم با نهایت احترام با ما رفتار شد و همانند خانواده سلطنتی با ما رفتار شد. شاید برخی داوران و مسئولان نمی‌خواستند که ما آنجا باشیم، اما نمی‌توانستیم این موضوع را مطرح کنیم. به هر حال خیلی از ایرانی‌ها از ما بابت حضور در آنجا تشکر می‌کردند و می‌گفتند که "خوشحالیم اینجا هستید و امیدوارم ایران را دوست داشته باشید و تجربه خوبی از بودن در کشور ما داشته باشید".
 
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه به خاطر احترام به قوانین موجود در ایران در مسابقات جام فجر با همکاران و مسئولان مرد دست نمی‌داده، گفت: در چنین مواردی باید دست را روی قلبتان بگذارید و کمی رو به جلو خم شوید. این کار را یکبار زمانی که قصد اهدای مدال داشتم، کردم. معادل واژه «congratulations» (تبریک) را در فارسی نمی‌دانستم، اما فکر می‌کنم حرفم ترجمه شد.

سالی فن دی‌واتر با اشاره به حضور زنان در محل برگزاری مسابقات جام فجر یادآور شد: اشک در چشمانم حلقه زده بود. من پشت میز داوری بودم و دور و اطراف خودم دوستان (بانوان) زیادی را می‌دیدیم که در حال کمک و انجام وظایف مختلف هستند. می‌شد پیشرفت آرامی از این را دید که زنان نقش‌هایی در برگزاری این مسابقات دارند، چیزی که پیش از این وجود نداشت. از شجاعت و استقامت آن شگفت‌زده شده بودم. امیدوارم مسئولان به این حرکت خوبی که در این مسابقات شد و به بانوانی که دوست دارند در مسابقات وزنه‌برداری شرکت کنند، توجه ویژه‌ای کنند.
14
کد مطلب: 126844