پیروزی ارزشمند بسکتبالیست‌های نوجوان ایران برابر چین تایپه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
 
بسکتبال
 
بسکتبال
 
تیم ملی بسکتبال نوجوانان ایران در دومین دیدارش از رقابت‌های قهرمانی آسیا برابر چین تایپه به برتری رسید و به عنوان صدرنشین گروه سوم راهی مرحله یک چهارم پایانی شد.
به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا، در ادامه رقابت های بسکتبال نوجوانان آسیا، تیم ملی ایران در آخرین دیدارش از مرحله گروهی به مصاف چین تایپه‌ای رفت که در دوره گذشته رقابت‌های زیر ۱۶ سال قاره کهن نایب قهرمان بود و توانست این تیم را ۹۳ بر ۸۴ شکست دهد. شاگردان نناد ترونیچ صرب با اینکه کوارتر اول از حریف عقب افتادند اما در ادامه عملکردی خوب داشتند و برنده شدند.
کوارتر نخست این مسابقه ۲۸ بر ۲۱ به سود تایپه تمام شد اما ملی‌پوشان نوجوان ایران در ادامه به بازی برگشتند و کوارتر دوم را ۲۹ بر ۱۹ به سود خود تمام کردند.
در کوارتر سوم دوباره چین تایپه توانست ۲۳ بر ۲۱ به برتری رسید اما بازهم ایران تیم برتر مسابقه بود. کوارتر چهارم در شرایطی شروع شد که ایران از حریفش پیش بود اما چین تایپه فاصله امتیازی را کاهش داد و رقابت بسیار نزدیک بود که در نهایت نوجوانان ایران توانستند در این کوارتر ۲۲ بر ۱۴ به برتری برسند و در نهایت ۹۳ بر ۸۴ چین تایپه را شکست بدهند.
تیم ملی ایران با این برد به عنوان تیم نخست گروهش راهی مرحله یک چهارم پایانی شد.
در این مسابقه متین آقاجان‌پور ستاره میدان بود و با ۳۹ امتیاز، ۱۰ ریباند، ۳ توپ ربایی و تاثیرگذاری ۳۳ بهترین بازیکن مسابقه نام گرفت.
ایران در بازی قبلی با نتیجه قاطع ۱۴۸ بر ۴۵ ماکائو را شکست داده بود.
14
کد مطلب: 126791