جام جهانی نوجوانان۲۰۱۷- هند
چمنیان: اسپانیا روز سختی مقابل ما خواهد داشت/ دوست ندارم ایران به تیمی دیگر تشبیه شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۰
 
عباس چمنیان
 
عباس چمنیان
 
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران گفت: استراتژی ما در بازی با اسپانیا پیروز شدن در جریان مسابقه است.
به گزارش ستاره ها و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، عباس چمنیان در نشست خبری پیش از بازی مقابل اسپانیا گفت: خیلی خوشحالم در کوچی هستیم. این مسیری بود که هدف‌گذاری کرده بودیم و خوشحالم در مسیر هدف قرار داریم. می‌دانیم بازی سختی در پیش داریم اما شک نکنید اسپانیا هم روز سختی خواهد داشت. ما برای این مسابقه به طور کامل آماده هستیم. این انگیزه بالا را داریم که به جمع 4 تیم برتر جهان برسیم. اسپانیا را آنالیز کرده‌ایم و راه‌های موفقیت مقابل این تیم را می‌دانیم. همیشه فوتبال اسپانیا قابل احترام است و امیدوارم با موفقیت از بازی خارج شویم.
وی درباره تجربه بازی مقابل آلمان و تاثیر این موضوع بر بازی اسپانیا گفت: همیشه تلاش کرده‌ایم از بازی‌هایمان درس بگیریم. چه این حریف آلمان بزرگ باشد و چه تیمی باشد که از نظر اسمی پایین تر باشد. این فقط به اینجا برنمی‌گردد و همیشه همین نگاه را داریم. به طور حتم درس‌های بازی اسپانیا هم در آینده به ما کمک زیادی می‌کند.
سرمربی تیم نوجوانان درباره استراتژی تیم ایران در بازی با اسپانیا اظهار داشت: ما می‌دانیم بازی با اسپانیا مثل مسابقه با مکزیک مرگ و زندگی است. پس اولویت ما پیروز شدن در این بازی است. اطمینان داشته باشید که از ما در این مسابقه بازی تهاجمی خواهید داد و فرصت زیادی به اسپانیا نخواهیم داد.
وی درباره زدن سه ضربه پنالتی ایران در مسابقات قبلی توسط سه بازیکن مختلف و اینکه آیا بازیکنانی که قرار است در صورت رسیدن بازی فردا به پنالتی، این ضربات را بزنند مشخص شده اند یا نه، گفت: این موضوع نشان می‌دهد همه بازیکنان ما آماده هستند. بازیکنان آماده ما در مسابقات قبلی باعث گرفتن پنالتی شدند. اینکه سه نفر این پنالتی‌ها را زدند نشان می‌دهد کل تیم آمادگی خوبی دارند. البته استراتژی ما در بازی با اسپانیا پیروز شدن در جریان مسابقه است. اما اگر بازی به پنالتی برسد همه این آمادگی را دارند که ضربه را بزنند.
سرمربی تیم ایران در پاسخ به پرسش خبرنگاری که تیم ملی ایران را با لسترسیتی مقایسه کرده بود اظهار داشت: ما یک کشور هستیم و یک باشگاه نیستیم. من اصلا دوست ندارم تیم ملی نوجوانان ایران به تیمی تشبیه شود. ما خودمان هستیم. اینکه ما استراتژی بازیمان چیست مشخص است. عملکرد ایران در 4 بازی گذشته نشان می دهد ما تعادل خوبی در دفاع و حمله داشته ایم. استراتژی ما گل نخوردن و ایجاد فرصت‌های گلزنی زیاد است.
وی درباره تجارب و خاطراتش از حضور در هند گفت: حس خیلی خوبی از هند دارم. ما اشتراکات زیادی با شما داریم. مردم بسیار خونگرم و مهربانی دارید که این موضوع در میان ایرانی‌ها هم وجود دارد. دو تجربه خوب هم از هند داریم که در سال گذشته و امسال انجام شد. این برای من و بازیکنانم یک نفطه روشن بوده است.
چمنیان درباره اینکه آیا تیم ایران آمادگی روحی دیدار با اسپانیا را دارد یا نه اظهار داشت: روحیه پیروزی طلبی ایران تمام شدنی نیست. به طور حتم بازیکنان صد در صد برای حضور در این مسابقه راضی‌اند. بلافاصله پس از پایان دیدار ایران و عراق در سال گذشته در بازی‌های آسیایی، کارمان را برای این روزها آغاز کردیم. اولویت ما آمادگی ذهنی برای چنین مسابقات بزرگی بود. سپس به اجرای تاکتیکی‌هایی که در این 4 بازی به ما کمک کرد فکر می‌کردیم. درست است حضور اسپانیا در مرحله گروهی در کوچی به این تیم کمک کرد تا با شرایط آب و هوایی و زمین ورزشگاه آشنا شود اما ما امتیازات داریم که آنها ندارند. ما فقط در برابر مردم ایران مسؤل نیستیم بلکه دوست داریم هر بیننده‌ای که مسابقات ما را می‌بیند راضی شود و لذت ببرد. همانطور که مردم گوا تیم ایران را خیلی خوب تشویق کردند به طور حتم مردم کوچی هم تیم ایران را مثل تیم کشورشان تشویق می‌کنند.
14
کد مطلب: 113940